Seminarium "Niezależny Inwestor" to pierwsze szkolenie w Polsce przygotowane i prowadzone przez prawdziwych pasjonatów oraz aktywnych graczy rynków terminowych niewywodzących się z instytucji rynku kapitałowego. Przez 4 dni intensywnej nauki uczestnicy poznają podstawowe aspekty analizy rynków i gry spekulacyjnej.

Uczestnicy seminarium nie powinni oczekiwać akademickiego języka prowadzących, a liczyć na praktyczne podejście do rynków. To wyróżnia szkolenie Łukasza Milewskiego od pozostałych seminariów w Polsce. Trening "Niezależny Inwestor" prowadzony jest w formule warsztatów. Luźna atmosfera wzmacnia więc motywację i otwiera umysł, który tym samym jest gotowy na przyjęcie znacznej dawki wiedzy. Pomimo, iż niektóre wypowiedzi trenerów mogą wydać się bardzo kontrowersyjne to zdecydowanie zespół Zawodowego Inwestora Giełdowego tworzą specjaliści z zakresu budowania atmosfery szkoleń. 
 
Grupę docelową, do której szkolenie jest adresowane, można sklasyfikować jako inwestorów lub potencjalnych inwestorów działających na rynku po omacku. Są to osoby bez doświadczenia giełdowego lub też  inwestujący za pośrednictwem funduszy powierniczych czy innych form zbiorowego zarządzania kapitałem. Ewentualnie są to inwestorzy z pewnym doświadczeniem na rynkach, którzy nie stosują lub nie wypracowali jeszcze konkretnych zasad i nie mają świadomej strategii inwestycyjnej, a analiza wykresów jest im obca. Dla wspomnianej grupy docelowej szkolenie w 100% powinno spełnić swoje zadanie. 
 
Czy decydując się na udział w szkoleniu można poznać magiczne umiejętności, wiedzę tajemną, a po jego ukończeniu od razu zacząć zarabiać na giełdzie? Zdecydowanie nie, jednakże merytorycznie materiał pokrywa zawartość kilkunastu pozycji książkowych, a szkolenie daje możliwość dialogu z osobami, które aktywnie inwestują własnymi środkami i otwarcie przedstawiają swoje sukcesy i porażki. Trenerzy faktycznie inwestują pieniądze na własny rachunek, wiedzą więc jak emocje wpływają na giełdową aktywność gracza, a nie jedynie teoretyzują. 
 
Szacunkowo szkolenie zaoszczędzi kilkanaście tygodni regularnego samokształcenia. Ponadto trenerzy zaproponują seminarzystom gotowe elementy specyficznych strategii inwestycyjnych - które trudno jest znaleźć w polskich publikacjach - do rozważenia i samodzielnego wdrożenia przez uczestników. Tym samym trening zespołu Łukasza Milewskiego to dobry krok w stronę rozpoczęcia profesjonalnej przygody z rynkami terminowymi. 
 
Seminarzyści naładowani pozytywną energią i gotowi na zmianę swojego życia powinni jednak pamiętać, że odbycie szkolenia to dopiero dobry początek. Teraz jest czas na kontynuację nauki w praktyce, która w większości przypadków może być bolesna dla kapitałów inwestorów na  początku ich giełdowej drogi. Jest to jednak jedyny sposób uzyskania sukcesów na rynkach kapitałowych w długim terminie.