W dniach 22-23.X.2011 r. miała miejsce druga konferencja z cyklu „Mistrzowie Rynku” organizowana przez Akademię Inwestora. Tym razem gościem specjalnym był światowej sławy praktyk giełdowy Dr Alexander Elder (http://elder.com). Skoro jest to relacja, to „wypada” by była napisana w odpowiednim prasowym tonie. Czasem jednak spotyka się ludzi, wobec których nie da się przejść „obojętnie”, czy typowo prasowo. Do takich ludzi bez wątpienia należy Alexander Elder. Już pierwsze przywitanie na lotnisku i wspólnie spędzony wieczór z naszym prelegentem były zwiastunem niezwykle ciekawego wydarzenia.

Jego historia życia spowodowała, że w moich oczach wydawał się człowiekiem mającym bardzo wiele do zaoferowania nie tylko, jako inwestor, ale także, jako osoba. Kolejne poruszane tematy tylko utwierdzały mnie w tym przekonaniu.

Rozpoczęliśmy w sobotę o godz. 10:00, a bardzo wysoka frekwencja była już przed godz. 9:00. To nam tylko pokazuje, że inwestorzy w Polsce chcą się rozwijać, a szczególnie, gdy wiedza pochodzi z najlepszego źródła. Jak przebiegła prezentacja? Konkretnie i merytorycznie, co jest oczywiste. Ważne jest to, że nasz szanowny gość udowodnił, że potrafi przekazywać wiedzę w sposób swobodny i bardzo często dowcipny. Nie często, bowiem zdarza się, że spotykamy autorytet, który na oczach wszystkich potrafi żartować z samego siebie. Alex robił to często, co uważam za cechę prawdziwego mistrza.

Nie wystarczy być mistrzem, czy świetnym inwestorem by uczyć innych. Do tego potrzeba jeszcze cech prawdziwego nauczyciela. Nasz szanowny gość odpowiedział na praktycznie wszystkie pytania, jakie mu zadano, a z każdą przerwą ich ilość rosła lawinowo. Zamiast odpocząć na przerwie, spędzał ten cenny czas z uczestnikami, dalej odpowiadając i nakierowując ich na właściwą drogę.

Należy przy tym pamiętać, że udana konferencja to nie tylko świetny występujący. To także fantastyczni ludzie o otwartych umysłach, a tych bez wątpienia nie brakowało na naszej konferencji. 

Gdy odwoziliśmy ostatniego dnia naszego gościa do hotelu, zasypiał ze zmęczenia, co pokazuje jak wiele z siebie dał obecnym na sali uczestnikom. My także w Akademii Inwestora wyznajemy zasadę: albo robisz coś na 110% i dajesz z siebie wszystko, albo wcale.

Dziękujemy Alexowi za to, że poświęcił swój cenny czas i przyleciał z drugiego końca świata by uczyć polskich inwestorów. Dziękujemy Wam wspaniali uczestnicy za aktywny udział i zaufanie, jakim nas organizatorów obdarzyliście. Pozytywne referencje, jakie „spłynęły” do nas z całej Europy i Polski są dla nas najwyższym wyróżnieniem i motorem do dalszych działań. Informacje o kolejnej konferencji już wkrótce.

Korzystając z okazji dziękujemy naszemu Partnerowi Strategicznemu Domu Maklerskiemu X-Trade Brokers oraz głównemu Partnerowi Medialnemu Bankier.pl, wasza pomoc okazała się bezcenna. Ogromne podziękowania kierujemy także Stowarzyszeniu Analityków Technicznych (http://satrf.org) oraz Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych (http://sii.org.pl).
Dziękujemy także pozostałym patronom medialnym za aktywne wsparcie promocyjne konferencji.

Z Wyrazami Szacunku
Łukasz Milewski

P.S Galeria z tego wydarzenia jest dostępna tutaj: http://www.facebook.com/pages/Akademia-Inwestora/129434637135754

P.S 2 Najnowsze informacje mówią, że naszemu gościowi tak spodobała się Polska i praca z polskimi inwestorami, że rozmawiamy o kolejnym warsztacie na przyszły rok. Tym razem także na „żywym” rynku!