"Maksymalizuj swoje zyski, minimalizuj swój żal" to maksyma Joe DiNapolego, która jest tematem przewodnim IV edycji konferencji "Mistrzowie Rynku" – http://www.mistrzowierynku.pl organizowanej przez Akademię Inwestora. To także idealne motto na podejście do życia i inwestycji, które pasuje do Joe. Co mogę o nim powiedzieć? 

Weteran rynków z ponad 40-letnim doświadczeniem.  Na co dzień żyjący w Tajlandii, do której przeniósł się z USA, bo jak stwierdził "Ameryka jest za czysta..." Jaki jest? Do tej pory nie wiem.... Ekstrawagancki, nieobliczalny, wyrafinowany i nad wyraz skuteczny w tym co robi. Czy komplementem jest to, że na mojej prywatnej liście to absolutny numer 1 spośród mistrzów rynku, z jakimi miałem zaszczyt obcować? Zapewne tak, ale wróćmy do początku.

A wszystko zaczęło się w 2009 r....

Nasz pierwszy kontakt miał miejsce latem 2009 r. Właśnie wystartował nasz samolot, przed nami tysiące kilometrów i jeden cel. Prywatny coaching z Joe DiNapolim. Na początku myślałem, że to tylko jeden dzień nauki.  Potem, że to aż setki wykresów do zgłębienia. Od pierwszego kontaktu wiedziałem, że nie będzie to kolejne miłe spotkanie, z którego nic nie wynika. Joe pokazał się jako człowiek niecierpiący stwierdzenia: „ale". Jak mu powiedziałem „ale", dostałem ripostę "żadnych, ale!!" i miał zupełną rację, bo całkowicie rozwiewa wszelkie wątpliwości.

W trakcie nauki operował precyzyjnymi przykładami jak i metodologią, całość zawsze potwierdzona ogromną gamą ćwiczeń. W międzyczasie kierował uwagę na niuanse, które rzeczywiście robią różnicę, odkrywając przed nami arkana swego potężnego doświadczenia, a jest ono ogromne. Ponad 40 lat ciągłej obecności na rynkach całego świata i badań nad skutecznymi narzędziami, z których wiele sam opracował i opatentował, budzi mój nieskrywany podziw. Terminologia stworzona przez Joe na stałe weszła do słownika inwestorów posługujących się analizą rynków finansowych.

Metody, jakie prezentował oraz techniki, jakie nam przekazał spowodowały, że było to najlepsze i zarazem najtańsze szkolenie, w jakim brała udział część naszego zespołu! Chodzi oczywiście o  stosunek, jakości do ceny.

Czego nas nauczył Joe? Bardzo wielu kwestii, które są kluczowe przy zyskownym inwestowaniu, a o których w ogóle się nie mówi! Czasem detali, które budują niezwykłą przewagę na rynku. Udowodnił, że łącząc proste metody i wiedzę o rynkach można przez lata odnosić wymierne korzyści. Z niezwykłą precyzją Joe potrafi wyznaczać punkty zwrotne na rynku, co udowodnił przed moimi oczami. Szybko oswoiłem się z pojęciami, takimi jak poziomy DiNapolego, zgęszczenia, zbieżności, punkty docelowe, węzły, MACD Predictor, ponieważ Joe jest również bardzo dobrym nauczycielem, który potrafi przekazywać swoją wiedzę. Wspominałem już, że Joe jest ekscentrykiem? Nazwy takie jak strategie bułki z masłem, krzaków, bonsai, formacja grubasa, czy metody sapera również o tym świadczą, ale jak sam powtarzał ważniejsze jest zrozumienie samej metodologii postępowania niż nazewnictwo. Zaskoczył mnie również tym, że facet posiadający techniczne wykształcenie był tak doskonałym psychologiem rozumiejącym psychikę inwestora. To spowodowało, że z matrixa finansowego wyłoniła się niezwykle jasna i skuteczna logika postępowania na rynkach. 

Od tego czasu minęło ponad trzy lata i w końcu powstała okazja, by ponownie zaprosić go do Polski. Dzięki pomocy Piotra Greli, jedynego eksperta Joe w Polsce, udało nam się wynegocjować świetne warunki współpracy dla uczestników. 

Już 20 kwietnia Joe DiNapoli odwiedzi Polskę i będzie to najważniejsze wydarzenie giełdowe tego roku. Poprowadzi swój warsztat, skierowany do wszystkich inwestorów zainteresowanych   pomnażaniem swojego kapitału na rynkach finansowych. Każdy znajdzie tu miejsce dla siebie, metody krótko- i długoterminowe, rynek akcji, Forex, towary, kontrakty czy ETF-y. Materiał ten do tej pory był prezentowany tylko na zaawansowanych coachingach, prowadzonych przez Joe niezwykle rzadko. Okazja jest więc wyjątkowa, by przestać błądzić i uczyć się od najlepszych.

Osobiście rekomenduję Joe DiNapolego jako eksperta nr 1 spośród tych, których było dane mi spotkać. Także fantastycznego człowieka, który urzekł mnie swoją skromnością, pokorą i ogromną wiedzą. Pisze to człowiek, który na swej drodze spotkał osobiście i poznał kilku absolutnych Mistrzów Rynków.

Serdecznie Zapraszam na nasze wydarzenie

Łukasz Milewski
Akademia Inwestora
www.mistrzowierynku.pl
Treści zawarte w tym komentarzu są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.